Şeker Hastaları İçin Çorap

 

 


 

Şeker Çorabı

Diabetik çorap

Boğaz lastiği özel doku ayağı şişen hastaların ayağını sıkmaz,

Yalnızca 3.00 TL

Şeker hastalığında önemli olan  kan dolaşımının etkilenmemesi için tasarlanmış lastiği sayesinde rahat etmenizi sağlar.

Anti bakteriyeldir 30 yıkamaya kadar bakteri üremez ve barındırmaz

antibakteriyel özelliği sayesinde ürünün üzerinde zararlı mikro organizmaların alerjik, bakteri, mantar, ayak kokusunu, üremesini barınmasını engeller

 

Özel dokusu sayesinde ayakta kan dolaşımını bir miktar artırır

 

Özel ipliği çok yumuşaktır polyester içermez teri emer ve ayağı sık sık yara olan şeker hastalarının yarasının tahriş olması azalır

 

Şeker hastalarının en çok yaşadığı sorunlarından biriside

ayaklarında oluşan rahatsızlıklar. Uzmanlar, şeker hastalarının

ayak sağlığına çok daha dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor

Ayak yaralanmalarına karşı daha temkinli olması gereken şeker hastalarının ayak ve tırnak bakımında hassas davranmalarının tavsiye eden uzmanlar, aksi taktirde de şekerin de etkisiyle ayak parmaklarını ve hatta ayağın bütünün kaybedilme riskinin olduğunu vurguluyor.

Doktorlar , egzersiz, kan dolaşımını artırarak, ayakları daha sağlıklı kalmasına yardımcı olduğunu belirterek, şöyle konuştu. "Bununla birlikte, egzersiz yaparken, yaralanma riskini göz önünde bulundurulmalıdır. Ayaklarınız ya dabacaklarınız yorulduğunda, egzersizlere devam edilmeden önce, bir müddet oturulmalı ve ayaklar yukarıda tutulmalıdır. Ayaklara sağlıklı olarak kan gelemiyorsa (bu durum şeker hastalarında damar yapılarının ve dolaşımın bozulması sonucunda sık görülür) herhangi bir kaza sonucu açılan yaraların enfeksiyona dönüşmesi ihtimali taşır."

 

Eğer diyabet tanısı olan varsa o zaman muhtemelen zaten diyabetik ayak ülseri olan acı oldukça yaygın olduğunu biliyoruz. Ne basit bir blister, ya da küçük kesilmiş gibi kapalı başlar çabuk enfekte olabilir ve bir tam gelişmiş ülser haline.

Ne yazık ki bu enfeksiyonlar ciddi komplikasyonlara yol açabilir ve diyabetiklerde amputasyon oranı bu kadar yüksek olmasının nedeni ana nedenidir. Ama merak etmeyin; birçok tedavi hem önlemek ve ayak ülseri tedavisinde kullanılabilir.

 

Ayak enfeksiyonları diyabet sorunları kişiler ile ortak en çok vardır. Bu kişilerin diyabet İkinci vasküler bir virüs olduğundan yatkın için ayak çünkü enfeksiyonları. Lokal travma ve / veya basınç (içinde Nöropati sıklıkla nedeniyle duyu ile eksikliği Derneği), Ekleme hastalık için Mikrovasküler, sonuç Çeşitli Enfeksiyonlar Mayıs diyabetik ayak Yüzeysel, basit spektrum Run söyledi. selülit. için. kronik osteomyelit. .

Grafisi altında diyabetli bir hastada ayak lezyon göstermektedir.

Chronic diabetic ulceration with underlying osteomAltta yatan kronik osteomiyelit diyabetik ülser. ilk MTP eklem medial kortikal bozulma sergilenmesi Ovası film grafisi.

diyabetli hastalarda Enfeksiyonlar dokuların enfekte antibiyotik olan zor konsantrasyonunda bir kötü sonuçlar alan ve enfekte için hücreleri tedavi çünkü bu kişilerin sahip fagositik erişim sınırları, bozulmuş mikrovasküler dolaşım. Ayrıca, diyabetik bireylerde doku yumuşak ve enfeksiyon katılımı Kemik kombine sadece sahip bir Eksüda denilen kokuşmuş AYAK, kronik yumuşak doku ve kemik enfeksiyonu neden olan bir faul, geniş bir ağır ve, Ama onlar alabilir da. Periferik damar hastalığı. o içeren geziler. kılcal sonuçlanan hastalık damar hastalığı olan periferik Gangren. ve yanı sıra Mikrovasküler, Büyük gemiler [1, 2, 3, 4, 5].

Osteomiyelit kronik haricinde, Diyabet Hastalarında Enfeksiyonlar. Diyabet olmadan Ekstremite kişiler vardır bulaşabilir mikroorganizmalar aynı neden tarafından Gazlı Gangren. Diyabet ile hastalar düşük insidansı nedeniyle dikkat çekici olduğunu, ama derin deri ve yumuşak doku enfeksiyonları. Bu enfeksiyonlar, bu sık sık meydana hastalarda, organizma üreten gaz için olan karşılığıdır.

haline diyabetli kişilerde genel, ayak enfeksiyonlarında daha ciddi ve diyabeti olmayan kişilere eşdeğer enfeksiyonları yapmak daha tedavi daha uzun sürer.

Diyabetik ayak enfeksiyonlarında Evreleme cerrahi gerektiren kronik osteomyelit olgularında sadece uygulanabilir.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !